Beiratkozás

A könyvtári dokumentumok kölcsönzése csak beiratkozott olvasók számára lehetséges.

Beiratkozáskor kérjük elolvasni az adatkezelési tájékoztatót és kitölteni az olvasói nyilatkozatot.  A nyomtatványok megtalálhatóak lentebb a csatolmányban.

A beiratkozáshoz és a regisztrációhoz a személyi igazolványt és a lakcímkártyát fel kell mutatni.

18 év alatti beiratkozók esetében kezes nyilatkozata szükséges. A kezességi szerződés szintén megtalálható a csatolmányban.

Külföldi állampolgár beiratkozásához útlevelet vagy jogosítványt kérünk.

Beiratkozáskor alapvető személyes adatokat kérünk olvasóinktól, melyeket kapcsolattartáshoz, illetve tartozás esetén a végrehajtási eljáráshoz használunk fel.

A könyvtár az olvasó adatait harmadik félnek nem szolgáltatja ki, s gondoskodik a személyes adatok védelméről.

Kérjük, hogy az olvasójegyét mindig hozza magával, a kölcsönzőpultnál adja le!

A tagsági díj egy naptári évre szól.

Beiratkozási díjak 2019. január 1-től:

Aktív kereső

2000 Ft

Nyugdíjas, GYES, GYED, álláskereső,

nappali tagozatos diák

Helyi pedagógus

ingyenes

Könyvtárak, muzeális intézmények és levéltárak dolgozói

16 éves korig

70 év felett

Súlyos fogyatékossággal élők

ingyenes

Kérjük, hogy könyvtárhasználóként vigyázzon a könyvtár berendezésére, magatartásával ne zavarja mások nyugalmát.

Kérjük, vigyázzon a könyvtár gyűjteményére is. Rongálás vagy elvesztés esetén a könyvtár a dokumentum gyűjteményi értékének megtérítését kéri, illetve elfogadja a rongált vagy elveszett dokumentum azonos kiadású másik példányát is.